Audi Hungaria Kft

CÉGÜNKRŐL

Az Audi Hungaria Motor Kft. a németországi Audi AG 100%-os leányvállalata. 1993-ban motorgyárként alakult Győrben, majd 1998-ban indult a járműgyártás, 2005-ben pedig szerszámgyártással egészült ki a paletta. A győri vállalat az elmúlt tíz esztendőben összesen több mint tízmillió motort gyártott. Négy-, hat-, nyolc- és tízhengeres motorjaink jelentik az Audi-konszern csaknem teljes motorválasztékát. A magyar Audi-leányvállalat szállítja a Volkswagen, a Seat és a Skoda márkák számára, emellett vevőink közé tartozik a Lamborghini és a Porsche is. Az Audi AG-val kooperációs gyártás keretében történik Győrben az Audi TT Coupé és TT Roadster új generációjának, valamint az A3 Cabriolet és RS 3 gépkocsik összeszerelése.

A szerszámgyár Közép-Európa legmodernebb, legkorszerűbb szerszámgyára, ahol a présüzemhez és karosszériagyártáshoz szükséges üzemi eszközök gyártása és tervezése folyik, valamint kis sorozatgyártású gépjárművek karosszériaelemeit állítják elő (pl. Audi R8, RS4, RS5 és RS6 modellek esetében). Technikai különlegességnek számítanak a nagy teljesítményű présgépek, melyeknek maximális nyomóereje 25.000 kN és akár 50 tonnás szerszámokkal is felszerelhetőek.

Győrben 2 000 000 négyzetméteren új autógyár épül.
Összesen 900 000 000 eurós beruházással új présüzem, karosszériagyár, lakkozó és járműszerelde létesül 2013-ra.
Több mint 2100 új munkatársat keresünk, hogy részesei legyenek új beruházásunknak.

A jövő Győrben épül!

KIKET KERESÜNK ÉS MILYEN TERÜLETRE?

Felsőfokú végzettségű pályakezdők vagy többéves szakmai tapasztalattal rendelkezők számára is változatos munkalehetőséget kínálunk motor- és gépjárműgyártás, szerszám- és készüléktervezés, minőségbiztosítás, motorfejlesztés, logisztika, informatika, beszerzés, személyügy vagy pénzügy területén.
Pályázati feltételek
  • Megfelelő felsőfokú szakképesítés
  • Német nyelvtudás
  • Motiváció, nyitottság, képesség a csapatmunkára
  • Speciális követelmények szakterülettől függően

KARRIERLEHETŐSÉGEK

Vállalatunk rendkívül összetett tevékenysége lehetővé teszi munkatársaink számára, hogy egy transzparens rendszerben, hosszú távra tervezzék meg karrierjüket. Kimondottan támogatjuk munkatársainkat abban, hogy bizonyos idő után a vállalaton belül más munkakörben is tapasztalatot szerezzenek, érdeklődési körüknek és céljaiknak megfelelően. A folyamatos fejlődést rendszeres, félévente megtörténő teljesítményértékeléssel segítjük, szakmai, illetve nem szakmai jellegű képzésekkel, tréningekkel támogatjuk.

MUNKAKÖRNYEZETRŐL

Infrastruktúra

Ahhoz, hogy a legjobbak lehessünk, kiváló körülményeket kell biztosítanunk, így erősségeink közé tartozik, hogy magas felszereltségű, kitűnő infrastrukturális környezetbe várjuk munkatársainkat. Nálunk az éttermi szolgáltatások és a rendszeres egészségmegőrző programok lehetővé teszik a kellemes környezetben történő munkavégzést.

Munkahelyi kultúra
Mindezekhez társul vállalatunk fiatalos, progresszív filozófiája. Az Audi Hungaria egy olyan munkahely, ahol mindig minden változik, így a munkatársaink bőven kapnak lehetőséget kreativitásuk kiéléséhez. A fejlesztő jellegű ötleteket Ötletbörze programunkban pénzügyi javadalmazásban is részesítjük, melynek mértéke az ötlet által elért megtakarítás mértékétől függ.
Külföldi munkavállalás

Bizonyos munkakörökben lehetőség van külföldi munkavégzésre, akár többéves időtartamra is, a Volkswagen-konszern vállalatainál.

Kismama Integrációs Program

A visszatérésben és az integrációban nyújt segítséget a kismamáknak és kispapáknak a következőkön keresztül:
  • Tájékoztató Kiskönyv (bér-és munkaügyi, társadalombiztosítási tudnivalókról)
  • Rendezvények a vállalaton belül, mint a Tájékoztató Fórum, az Integrációs Nap és az Utánkövető Tréning
  • Könnyített munkarend
  • Távmunka
  • Helyettesítés szabadságolások és leterhelt időszakok idején
  • Részmunkaidős foglalkoztatottság
  • Továbbképzési lehetőségek

Felnőttképzés/szakma továbbképzés
Vállalatunk a felsőfokú tanulmányok belső szabályzatában foglaltaknak megfelelően támogatja a munkatársak továbbtanulását a következő szakirányokon:
  • gépészmérnök
  • villamosmérnök
  • minőségbiztosítási mérnök
  • szerszámtervező mérnök

Lehetőséget biztosítunk munkatársaink számára a szakmai és nem szakmai továbbképzéseken való részvételre. Központi partnerünk, a győri székhelyű Audi Akademie Hungaria Kft., munkatársaink képzését számos területen támogatja.

JUTTATÁSI CSOMAGOK ÉS KARRIERLEHETŐSÉGEK

Versenyképes juttatási csomag

  • Alapbér + teljesítményfüggő mozgóbér
  • 13. havi bérkifizetés
  • Prémium kifizetés teljesítmény arányában átlagosan egyhavi munkabér összegében
  • Éves piaci bérigazítás
  • További pénzbeli és nem pénzbeli kiegészítő juttatások az éves munkabér kb. 20%-ának megfelelő értékben

TÉNYEK ÉS ADATOK

Az AUDI HUNGARIA MOTOR Kft. az elmúlt üzleti évben ismét számottevően növelte termelését. Az Audi leányvállalatának sikertörténete 2011-ben látványosan folytatódik a 20 milliomodik győri gyártású motor és az 500 000-dik jármű elkészülésével.

Az árbevétel alakulása
IFRS ALAPJÁN MEGHATÁROZOTT ÁRBEVÉTEL ALAKULÁSA
millió euróban 2010 2009
Teljes árbevétel 4775 3875

Motorgyártás és értékesítés
MOTORGYÁRTÁS MOTORVÁLTOZATOK SZERINT

2010 2009
Négyhengeres 1 284 967 1 112 114
ebből soros négyhengeres benzines 716 217 658 557
ebből soros négyhengeres dízel 568 750 453 557
Öthengeres benzines 1 327 1 461
Hathengeres 328 138 249 622
ebből V6 benzines 166 558 115 997
ebből V6 dízel 161 580 133 625
Nyolchengeres 27 406 15 194
ebből V8 benzines 17 799 11 824
ebből V8 dízel 9 607 3 370
Tízhengeres benzines 5 773 4 818
Tizenkéthengeres dízel 419 700
Teljes gyártási mennyiség 1 648 030 1 383 909

Járműgyártás
JÁRMŰGYÁRTÁS MODELLEK SZERINT

2010 2009
TT Coupé 20413 18010
TT Roadster 5804 4811
A3 Cabriolet 12309 9782
RS 3 Sportback 15 0
Teljes értékesítés 38541 32603

Munkatársi létszám
A MUNKATÁRSI LÉTSZÁM ALAKULÁSA

2010 2009
Munkatársak száma (az év végére) 6138 5624

Amit hallgatók számára kínálunk

Gyakornoki program
Széchenyi István Egyetem Audi Hungaria
Belsőégésű Motorok Tanszék

Audi tantárgy a SZE-n és a BME-n
Szakmai napok
Alternatív Hajtású Járművek Versenye
Audi International Trainee Program

Cégadatok

Alapítás éve: 1993
Fő tevékenységi körök: Motorgyártás, Járműgyártás, Motorfejlesztés, Présszerszám –és készülék konstrukció és gyártás
Székhely: Győr
Árbevétel: 4775.000.000 EUR (2010)
Karrier vonal: Tel.: 96/668 888;